Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.7kV; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MCNA120UI2200TED
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MCNA120UI2200TED
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.7kV; screw
| Case | E2-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Application | Inverter |
| Power dissipation | 190W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Topology | 3-phase diode-thyristor bridge, boost chopper, NTC thermistor |
| Collector current | 80A |