IC: operational amplifier; 20MHz; 2.5÷5.5V; Ch: 4; TSSOP14
Kordarv:
192.0
Minimum quantity:
192.0
Tootekood:
MCP624-E/ST
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP624-E/ST
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 20MHz; 2.5÷5.5V; Ch: 4; TSSOP14
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | auto-zero, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 20MHz |
| Quiescent current | 3.6mA |
| Slew rate | 10V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |