IC: operational amplifier; 2MHz; Ch: 2; SO8; 2÷5.5VDC; tube; IB: 1pA
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MCP6272T-E/MSVAO
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6272T-E/MSVAO
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 2MHz; Ch: 2; SO8; 2÷5.5VDC; tube; IB: 1pA
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 2MHz |
| Quiescent current | 240µA |
| Slew rate | 0.9V/μs |
| Input offset current | 1pA |
| Input bias current | 1pA |