IC: operational amplifier; 5MHz; Ch: 2; MSOP8; 2.2÷6VDC; reel,tape
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MCP6282T-E/MSVAO
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6282T-E/MSVAO
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 5MHz; Ch: 2; MSOP8; 2.2÷6VDC; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 5MHz |
| Slew rate | 2.5V/μs |
| Input offset current | 1pA |
| Input bias current | 1pA |