IC: operational amplifier; 1MHz; 1.8÷6V; Ch: 2; SO8; reel,tape
Kordarv:
3300.0
Minimum quantity:
3300.0
Tootekood:
MCP6402T-H/SN
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6402T-H/SN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 1MHz; 1.8÷6V; Ch: 2; SO8; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Quiescent current | 70µA |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 4.5mV |