IC: operational amplifier; 2MHz; 2÷5.5V; Ch: 4; SO14; reel,tape
Kordarv:
2600.0
Minimum quantity:
2600.0
Tootekood:
MCP6474T-E/SL
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6474T-E/SL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 2MHz; 2÷5.5V; Ch: 4; SO14; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 2MHz |
| Quiescent current | 200µA |
| Slew rate | 1.1V/μs |
| Input offset voltage | 1.5mV |