Operational amplifier; 4MHz; 2.2÷5.5V; Channels: 2; MSOP8
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
MCP6482-E/MS
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6482-E/MS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 4MHz; 2.2÷5.5V; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Quiescent current | 400µA |
| Slew rate | 2.7V/μs |
| Input offset voltage | 1.5mV |