IC: operational amplifier; 10MHz; 1.8÷5.5V; Ch: 1; SOT23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MCP6486UT-E/OT
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6486UT-E/OT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 10MHz; 1.8÷5.5V; Ch: 1; SOT23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Quiescent current | 720µA |
| Slew rate | 20V/μs |
| Input offset voltage | 1.6mV |