IC: operational amplifier; 7.5MHz; 2.4÷5.5V; Ch: 2; MSOP8
Kordarv:
400.0
Minimum quantity:
400.0
Tootekood:
MCP6492-E/MS
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6492-E/MS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 7.5MHz; 2.4÷5.5V; Ch: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 7.5MHz |
| Quiescent current | 800µA |
| Slew rate | 6V/μs |
| Input offset voltage | 1.5mV |