IC: operational amplifier; 50MHz; Ch: 2; SO8; 2.5÷5.5VDC; reel,tape
Kordarv:
3300.0
Minimum quantity:
3300.0
Tootekood:
MCP652T-E/SNVAO
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP652T-E/SNVAO
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 50MHz; Ch: 2; SO8; 2.5÷5.5VDC; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | auto-zero, rail-to-rail output, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 50MHz |
| Quiescent current | 9mA |
| Slew rate | 30V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |
| Input bias current | 5nA |