IC: operational amplifier
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MCP654T-E/ST
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP654T-E/ST
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | auto-zero, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 50MHz |
| Quiescent current | 9mA |
| Slew rate | 30V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |
| Input bias current | 5nA |