IC: operational amplifier; 60MHz; 2.5÷5.5V; Ch: 4; QFN16
Kordarv:
182.0
Minimum quantity:
182.0
Tootekood:
MCP669-E/ML
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP669-E/ML
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 60MHz; 2.5÷5.5V; Ch: 4; QFN16
| Mounting | SMT |
| Case | QFN16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 60MHz |
| Quiescent current | 9mA |
| Open-loop gain | 126dB |
| Slew rate | 32V/μs |
| Input offset voltage | 8mV |