IC: operational amplifier; 1.2MHz; Ch: 1; SOT23-5; 3.5÷16VDC
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
MCP6H01T-E/OTVAO
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6H01T-E/OTVAO
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 1.2MHz; Ch: 1; SOT23-5; 3.5÷16VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 1.2MHz |
| Quiescent current | 185µA |
| Slew rate | 0.8V/μs |
| Input offset current | 1pA |
| Input bias current | 10pA |