Operational amplifier; 2.8MHz; 2.7÷6V; Channels: 1; MSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
MCP6L1T-E/MS
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6L1T-E/MS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2.8MHz; 2.7÷6V; Channels: 1; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2.8MHz |
| Quiescent current | 330µA |
| Open-loop gain | 105dB |
| Slew rate | 2.3V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |