IC: operational amplifier; 2.5MHz; 1.8÷5.5V; Ch: 1; SO8; 5V/V
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
MCP6N11-005E/SN
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6N11-005E/SN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 2.5MHz; 1.8÷5.5V; Ch: 1; SO8; 5V/V
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Quiescent current | 1.1mA |
| Open-loop gain | 108dB |
| Slew rate | 6V/μs |