IC: operational amplifier; 300kHz; Ch: 1; SOT23-5; 1.8÷5.5VDC
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
MCP6V31T-E/OTVAO
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6V31T-E/OTVAO
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 300kHz; Ch: 1; SOT23-5; 1.8÷5.5VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail, zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 300kHz |
| Quiescent current | 34µA |
| Open-loop gain | 120dB |
| Slew rate | 130mV/μs |
| Input offset voltage | 8µV |