Operational amplifier; 10MHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; MSOP8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MCP6V92T-E/MS
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MCP6V92T-E/MS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 10MHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail, zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 9.5V/μs |
| Input offset voltage | 9µV |
| Input bias current | 50pA |