Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; Y4-M5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MDI145-12A3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MDI145-12A3
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; Y4-M5
| Case | Y4-M5 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | NPT |
| Application | fans, for pump, motors |
| Power dissipation | 700W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Topology | brake chopper |
| Collector current | 110A |