Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MDMA210UB1600PTED
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MDMA210UB1600PTED
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | E2-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 225A |
| Topology | boost chopper, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 84A |