Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 75A; GJ-U; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MG75U12GJ-YAN
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MG75U12GJ
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 75A; GJ-U; screw
| Case | GJ-U |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Collector current | 75A |