RF amplifier; 1.5÷3GHz; Channels: 1; 5V; Gain: 15.3dB; Package: bulk
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MGA-64606-BLKG
Tootja: BROADCOM (AVAGO)
Tootja tootekood: MGA-64606-BLKG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RF amplifier; 1.5÷3GHz; Channels: 1; 5V; Gain: 15.3dB; Package: bulk
| Mounting | SMT |
| Type of integrated circuit | RF amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating voltage | 5V |
| Operating temperature | -65...150°C |
| Kind of package | bulk |
| Number of channels | 1 |
| Power dissipation | 94mW |
| Bandwidth | 1.5...3GHz |
| Open-loop gain | 15.3dB |
| Noise Figure | 0.95dB |