PMIC; DC/DC converter; Uoper: 3÷18V; Uout: 0.8÷5.5V; MSOP10; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MIC2124YMM
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MIC2124YMM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 3÷18V; Uout: 0.8÷5.5V; MSOP10; buck
| Output current | 25A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 240...360kHz |
| Input voltage | 3...18V DC |
| Efficiency | 94% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Duty cycle factor | 0...93% |