PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.5÷50V; Uout: 0.9÷24V; QFN64; buck
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
MIC28303-1YMP-TR
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MIC28303-1YMP-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.5÷50V; Uout: 0.9÷24V; QFN64; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | QFN64 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | HyperLight Load architecture |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 400...750kHz |
| Input voltage | 4.5...50V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Duty cycle factor | 0...85% |