Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MIXA150Q1200VA
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MIXA150Q1200VA
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; screw
| Case | V1-A-Pack |
| Electrical mounting | FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Sonic FRD™, XPT™ |
| Power dissipation | 695W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 450A |
| Topology | brake chopper |
| Collector current | 175A |