Module: IGBT; diode/transistor; buck chopper; Urmax: 1.2kV; Ic: 40A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MIXA40WB1200TED
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; buck chopper; Urmax: 1.2kV; Ic: 40A
| Case | E2-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Sonic FRD™, XPT™ |
| Application | motors |
| Power dissipation | 195W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 105A |
| Topology | brake chopper, IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 40A |