Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper,H-bridge; Ic: 60A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MIXA60HU1200VA
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MIXA60HU1200VA
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper,H-bridge; Ic: 60A
| Case | V1-A-Pack |
| Electrical mounting | FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Sonic FRD™, XPT™ |
| Power dissipation | 290W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Topology | boost chopper, brake chopper, H-bridge |
| Collector current | 60A |