Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 84A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MIXA81WB1200TEH
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MIXA81WB1200TEH
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 84A
| Case | E3-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Sonic FRD™, XPT™ |
| Application | fans, for pump, motors |
| Power dissipation | 390W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 225A |
| Topology | brake chopper, IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 84A |