Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 100V; 16A; 150W; TO3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MJ4035
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: MJ4035
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 100V; 16A; 150W; TO3
| Mounting | THT |
| Case | TO3 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 150W |
| Pulsed collector current | 20A |
| Collector current | 16A |
| Collector-emitter voltage | 100V |
| Kind of transistor | Darlington |