Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MJD340-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MJD340-13
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK, TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 15W |
| Collector current | 500mA |
| Quantity in package | 2500 |
| Frequency | 10MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Current gain | 30...240 |