Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.5A; 15W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MJD340T4
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: MJD340T4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.5A; 15W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 15W |
| Collector current | 500mA |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Current gain | 30...240 |