ARM microcontroller; SRAM: 2kB; WLCSP20 2x1.6mm; 1.71÷3.6VDC
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
MKL03Z32CBF4R
Tootja: NXP
Tootja tootekood: MKL03Z32CBF4R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ARM microcontroller; SRAM: 2kB; WLCSP20 2x1.6mm; 1.71÷3.6VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...3.6V DC |
| Case | WLCSP20 |
| Number of inputs/outputs | 18 |
| Type of integrated circuit | ARM microcontroller |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C, PWM, SPI, UART, USART |
| Series | L03 |
| Dimensions | 2x1.6mm |
| Family | KINETIS |
| Kind of architecture | Cortex M0+ |
| Peripherial | watchdog, BoD, POR |