Transistor: NPN; bipolar; RF; 12V; 0.05A; 0.225W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT5179
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MMBT5179
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; RF; 12V; 0.05A; 0.225W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 225mW |
| Collector current | 50mA |
| Frequency | 2GHz |
| Collector-emitter voltage | 12V |
| Kind of transistor | RF |