Transistor: NPN
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
MMBTA06-AQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBTA06-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 100 |