Transistor: PNP; Darlington
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBTA63-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBTA63-7-F
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; Darlington
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 500mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 125MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 5000...10000 |