Transistor: NPN; bipolar; 40V; 50mA; 300mW; SOT23
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
MMBTH24-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBTH24-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 50mA; 300mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 50mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 400MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30 |