Transistor: PNP x2; bipolar; BRT; 60V; 0.1A; 200mW; SOT363; R1: 10kΩ
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
MMDTA141DW
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMDTA141DW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP x2; bipolar; BRT; 60V; 0.1A; 200mW; SOT363; R1: 10kΩ
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP x2 |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Kind of transistor | BRT |
| Base-emitter resistor | 10kΩ |
| Base resistor | 10kΩ |