Tootekood: MMFTN6001
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMFTN6001
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Polarisation
  • Type of transistor
  • Kind of channel
  • Drain-source voltage
  • Drain current
  • Pulsed drain current
  • Power dissipation
  • On-state resistance
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 440mA; Idm: 1A; 530mW; SOT23
Mounting SMD
Case SOT23
Kind of package reel, tape
Polarisation unipolar
Type of transistor N-MOSFET
Kind of channel enhanced
Drain-source voltage 60V
Drain current 440mA
Pulsed drain current 1A
Power dissipation 530mW
On-state resistance 2.6Ω