Transistor: N-MOSFET; Polar3™; unipolar; 500V; 63A; Idm: 330A; 520W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMIX1F132N50P3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMIX1F132N50P3
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; Polar3™; unipolar; 500V; 63A; Idm: 330A; 520W
| Mounting | SMD |
| Case | SMPD |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HiPerFET™, Polar3™ |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 63A |
| Pulsed drain current | 330A |
| Power dissipation | 520W |
| On-state resistance | 43mΩ |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Gate charge | 267nC |