Transistor: N-MOSFET; GigaMOS™; unipolar; 300V; 102A; Idm: 440A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMIX1F160N30T
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMIX1F160N30T
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; GigaMOS™; unipolar; 300V; 102A; Idm: 440A
| Mounting | SMD |
| Case | SMPD |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | GigaMOS™, HiPerFET™, Trench™ |
| Drain-source voltage | 300V |
| Drain current | 102A |
| Pulsed drain current | 440A |
| Power dissipation | 570W |
| On-state resistance | 20mΩ |
| Reverse recovery time | 200ns |
| Gate charge | 367nC |