Transistor: N-MOSFET; Polar™; unipolar; 1.1kV; 24A; Idm: 100A; 500W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMIX1F40N110P
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMIX1F40N110P
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; Polar™; unipolar; 1.1kV; 24A; Idm: 100A; 500W
| Mounting | SMD |
| Case | SMPD |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HiPerFET™, Polar™ |
| Drain-source voltage | 1.1kV |
| Drain current | 24A |
| Pulsed drain current | 100A |
| Power dissipation | 500W |
| On-state resistance | 290mΩ |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Gate charge | 310nC |