Transistor: N-MOSFET; Q3-Class; unipolar; 1kV; 30A; Idm: 110A; 694W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMIX1F44N100Q3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMIX1F44N100Q3
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; Q3-Class; unipolar; 1kV; 30A; Idm: 110A; 694W
| Mounting | SMD |
| Case | SMPD |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HiPerFET™, Q3-Class |
| Drain-source voltage | 1kV |
| Drain current | 30A |
| Pulsed drain current | 110A |
| Power dissipation | 694W |
| On-state resistance | 245mΩ |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Gate charge | 264nC |