Transistor: N-MOSFET x2; Polar3™; unipolar; 500V; 30A; Idm: 150A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMIX2F60N50P3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMIX2F60N50P3
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; Polar3™; unipolar; 500V; 30A; Idm: 150A
| Mounting | SMD |
| Case | SMPD |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HiPerFET™, Polar3™ |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 30A |
| Pulsed drain current | 150A |
| Power dissipation | 320W |
| On-state resistance | 120mΩ |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Gate charge | 96nC |