PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.5÷55V; Uout: 0.81÷52.25V; TSOT23-6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MP2459GJ-P
Tootja: MONOLITHIC POWER SYSTEMS
Tootja tootekood: MP2459GJ-P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.5÷55V; Uout: 0.81÷52.25V; TSOT23-6
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-6 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 380...580kHz |
| Input voltage | 4.5...55V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Duty cycle factor | 0...90% |