Transistor: NPN; bipolar; 30V; 0.6A; 1.5W; TO92; 4dB
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
MPS2222
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: MPS2222
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 30V; 0.6A; 1.5W; TO92; 4dB
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1.5W |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Current gain | 35...300 |