Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MSC080SMA120B4
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MSC080SMA120B4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-4 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | Kelvin terminal |
| Technology | SiC |
| Drain-source voltage | 1.2kV |
| Drain current | 26A |
| Pulsed drain current | 90A |
| Power dissipation | 200W |
| On-state resistance | 100mΩ |
| Gate charge | 64nC |