Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MSC180SMA120B
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MSC180SMA120B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SiC |
| Drain-source voltage | 1.2kV |
| Drain current | 15A |
| Pulsed drain current | 40A |
| Power dissipation | 127W |
| On-state resistance | 225mΩ |
| Gate charge | 34nC |