IC: FLASH memory
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MT29F1G01ABAFDWB-IT:F
Tootja: MICRON TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MT29F1G01ABAFDWB-IT:F
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory
| Mounting | SMD |
| Case | uDFN8 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 3.3V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | NAND Flash |
| Operating frequency | 133MHz |
| Clock frequency | 133MHz |
| Kind of interface | serial |