Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 21A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MUBW25-06A6K
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MUBW25-06A6K
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 21A
| Case | E1-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | NPT |
| Application | motors |
| Power dissipation | 100W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 40A |
| Topology | brake chopper, IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 21A |