Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 34A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MUBW75-17T8
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MUBW75-17T8
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; IGBT three-phase bridge; Ic: 34A
| Case | E3-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Application | motors |
| Power dissipation | 450W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 60A |
| Topology | brake chopper, IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 34A |