IC: FLASH memory; 256Mb; 133MHz; 2.7÷3.6V; TFBGA24; serial
Kordarv:
480.0
Minimum quantity:
480.0
Tootekood:
MX25L25655FXDI-10G
Tootja: MACRONIX INTERNATIONAL
Tootja tootekood: MX25L25655FXDI-10G
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory; 256Mb; 133MHz; 2.7÷3.6V; TFBGA24; serial
| Mounting | SMD |
| Case | TFBGA24 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 2.7...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 133MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 32Mx8bit |